Παγωμάρα στο ...Νταλάρα!

Τέλος στο νικηφόρο σερί της Ίντερ έβαλε η Μπολόνια. Σε ένα ανιαρό ματς, οι δυο ''μονομάχοι'' αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1. Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τους γηπεδούχους ωστόσο να εκμεταλλεύονται τα κέφια του Βέρντι, ο οποίος ήταν η μεγαλύτερη πηγή κινδύνου των ''ροσομπλού''. Ο πρώην παίκτης της Μίλαν και της Τορίνο ήταν αυτός που σημείωσε το τέρμα της ομάδας του και μάλιστα με μια πανέμορφη ατομική προσπάθεια στο 32ο λεπτό.

Όσον αφορά την Ίντερ, πέταξε στα σπουπίδια το πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε μοιραία πίσω στο σκορ. Από την μέση και μπροστά οι ''νερατζούρι'' ήταν τελείως ακίνδυνοι. Ο Σπαλέττι με την είσοδο του Έντερ θέλησε να δώσει νέα πνοή στην επίθεση και τα κατάφερε γιατί ο Βραζιλιάνος με ιταλική υπηκοότητα κέρδισε το πέναλτι στο 77' που μετέτρεψε σε γκολ ο Ικάρντι. Τίποτα το σπουδαίο στη συνέχεια και τελικό σκορ το 1-1 στο Ρενάτο Νταλάρα.

Επιμέλεια: Σπύρος Καραμέτος