Iσοπαλία στο Μπέργκαμο.

Με τον Φρόιλερ να σκοράρει στο 89',η Αταλάντα απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας στο ''Ατλέτι Ατζούρι'' απέναντι στην Γιουβέντους με σκόρ 2-2.Τα γκόλ των γηπεδούχων ήρθαν στα τελευταία λεπτά του κάθε ημιχρόνου (Στο 45' το 1ο και στο 89' το 2ο).

Φωτογραφία του χρήστη Serie A TIM.

Οι εντεκάδες που ξεκίνησαν τον αγώνα οι 2 ομάδες.
Αταλάντα:Μπερίσα,Τολόι,Καλντάρα,Μαζιέλο,Κόντι,Κριστάντε,Φρόιλερ,Σπινατσόλα (86΄Πετάνια),Χάλεμπουρ,Κούρτιτς,(66΄Κεσιέ) και Γκόμες.
Γιουβέντους:Μπουφόν,Άλβες (87΄Μπαρζάλι),Μπονούτσι,Κιελίνι,Σάντρο,Πιάνιτς,Κεντίρα,Κουαντράδο (79΄ Λίχτσταινερ),Ντιμπάλα (88΄Λεμινά),Μάντζουκιτς και Ιγκουαίν

Φωτογραφία του χρήστη Juventus.

Η Αταλάντα προηγήθηκε στο 45' με γκόλ του Κόντι.
Ο Σπινατσόλα στο 50ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και με το αυτογκόλ αυτό η 'Γηραιά Κυρία' έφερε το μάτς στα ίσα.
Η ολική ανατροπή έγινε στο 83' με σκόρερ τον Ντάνι Άλβες -έπειτα από ασσίστ του Μίραλεμ Πιάνιτς- και όλα έδειχναν οτί οι ''Μπιανκονέρι'' θα έφευγαν με τους 3 πόντους που θα τους έφερνε ακόμα πιο κόντα στην -μαθηματική- κατάκτηση του τίτλου.
 Λογάριαζαν ,όμως, χωρίς το σύνολο του Τζιάν Πιέρο Γκασπερίνι και η χαρά τους κράτησε μόνο για 6 λεπτά.
Στο 89' ο Φρόιλερ ισοφάρισε σε 2-2 και αιφνιδίασε την Γιουβέντους,η οποία έδειξε ότι είχε το μυαλό της στο μάτς με την Μονακό(Τέταρτη 21:45).
Μετά την λήξη του αγώνα ακολούθησαν τα καθιερωμένα ''όλε'' από τους φίλους της Αταλάντα.

Φωτογραφία του χρήστη Atalanta Bergamasca Calcio.